Правила прийому до НВК




Правила
прийому  та  перебування  дітей
в  Пільнянського НВК
 1.   Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, свідоцтва про народження, копія паспорта одного з батьків.
підстава: Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305.
    2.  Режим роботи  дошкільного  навчального закладу з  800  до 1200 .
    3.   За  дитиною  зберігається  місце  в  дошкільному  закладі  у  разі  її  хвороби,  карантину,  санаторного  лікування,  на  час  відпустки  батьків  або  осіб,  що  їх  замінюють.
підстава: Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305.
    4.   Відрахування  дитини  з  дошкільного  закладу  може здійснюватись:
-         за  бажанням батьків або  осіб,  що  їх  замінюють;
-         на  підставі  медичного  висновку  про  стан  зя  дитинищо  включає  можливість її  подальшого  перебування  у  дошкільному  навчальному  закладі  даного  типу;
підстава: Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305.
     5.  Навчальний  рік   у   дошкільному   навчальному   закладі починається 1 вересня і закінчується 30 травня наступного року. 
підстава: Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305.
     6. Відповідальність за здобуття дітьми дошкільної освіти покладається на їхніх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, — на осіб, які їх замінюють. Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім’ю від обов’язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.
підстава: ст..8, 9  Закону України «Про дошкільну освіту»
     7.  Медичне обслуговування  дітей  у  дошкільному  навчальному закладі включає:  проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі   медичних   оглядів   перед   профілактичними   щепленнями, проведення  профілактичних  щеплень  згідно  з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на  догоспітальному  етапі, організація  заходів для госпіталізації (за наявності показань) та інформування про це батьків.
Обов’язкові медичні огляди дітей  дошкільного  навчального закладу    здійснюють    медичні   працівники   (лікарі,   молодші спеціалісти, які       мають       медичну        освіту).
підстава:Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затверджений постановою Кабінету  Міністрів України за №286 від 14.06.2002 року.
     8.   Під час прийому дітей до дошкільного навчального закладу вихователь оглядає кожну дитину, перевіряє чистоту її тіла, волосся, білизни. У разі виявлення захворювання, вихователь відправляє її з батьками до лікаря.
Діти, які не відвідували дошкільний навчальний заклад понад три дні, приймаються в заклад медичною сестрою за довідкою лікаря.
Дитину, яка захворіла протягом дня у дошкільному навчальному закладі, негайно ізолюють від інших дітей та повідомляють про це батьків. Після одужання дитину можна приймати до закладу лише з дозволу лікаря.
підстава:    Інструкція з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 28.10.2008 року №985.

         9.  У 2012 році було реорганізовано  нашу Пільнянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у навчально-виховний комплекс(загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад). Таким чином навчально-виховний процес у нашому навчальному закладі здійснюється шкільним і дошкільним підрозділами. 
10. Освітній процес у дошкільному підрозділі нашого навчального закладу здійснюється відповідно до вимог  нормативно-правових документів: Законів України «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів із питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства», Положення про дошкільний навчальний заклад (зі змінами),  Базового компонента дошкільної освіти, інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», від  04.10.2007 № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади», від 27.09.2010 № 1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку», від 17.12.2008 № 1/9-811 «Про здійснення соціально-педагогічного патронату», від 03.07.2009 № 1/9-455 «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах»,  від 16.08.2010 №1/9-563  «Методичні рекомендації «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу», від 25.05.2011 №1/9-389 «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу»,  від 21.07.2011 № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», від 19.08.2011 № 1/9-634 «Інструктивно-методичні рекомендації «Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку»,  листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України від 26.07.2010  №1.4/18-3082 «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі», Статуту закладу за художньо-естетичним пріоритетним напрямом.
11. Організація навчально-виховного процесу в дошкільному підрозділі здійснюється за програмою «Дитина», затвердженою листом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2010 №1/11-11177, «Впевнений старт», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.05.2012 №604, парціальною програмою художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості», автори Р.М. Борщ, Д.В. Самойлик, схвалена для використання комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з урахуванням вимог нової редакції Базового компонента дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти (2012),  з використанням видань, рекомендованих для роботи у дошкільних навчальних закладах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

      12. Діяльність      дошкільного      навчального      закладу регламентується планом роботи,  який складається на навчальний рік,    схвалюється    педагогічною   радою, затверджується керівником закладу та  погоджується  з  відповідним органом  управління  освітою. 
підстава: Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305.
     13. Органом   громадського   самоврядування   у   дошкільному навчальному  закладі  є  загальні  збори  (конференція)  колективу закладу та батьків або осіб,  які їх замінюють,  що скликаються не рідше одного разу на рік.
Загальні збори:
-         обирають раду дошкільного навчального закладу,  її  членів  і голову, встановлюють строк їх повноважень;
-         заслуховують звіт  керівника  з  питань  діяльності закладу;
-    розглядають питання    навчально-виховної,    методичної   та фінансово-господарської    діяльності    дошкільного   навчального закладу;
-         затверджують основні напрями вдосконалення роботи і  розвитку дошкільного навчального закладу.
Рада дошкільного  навчального  закладу  організовує виконання рішень   загальних   зборів,   розглядає   питання поліпшення   умов   для   здобуття  дошкільної  освіти,  зміцнення матеріально-технічної  бази,  поповнення  й  використання  бюджету закладу,   вносить  пропозиції  щодо  морального  і  матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків.
До складу  ради  дошкільного  навчального  закладу обираються пропорційно представники від педагогічного колективу і батьків або осіб, які їх замінюють.
підстава: Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305.
     14.   Джерелами фінансування  дошкільного  навчального  закладу   є кошти:   
-         бюджету  у   розмірі,   передбаченому   нормативами фінансування;
-         батьків або осіб, які їх замінюють;
-         добровільні пожертвування   і   цільові   внески  фізичних  і юридичних осіб та інші надходження, не заборонені законодавством.
підстава: ст..38  Закону України «Про дошкільну освіту»
    15. Батьки мають право:
-         звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей.
підстава: ст..36  Закону України «Про дошкільну освіту»
      16.   
«Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє сім’ю
від обов’язку виховувати і розвивати її в родинному колі»
(стаття 7, пункт 3 «Закону про дошкільну освіту та виховання»)
Ми разом з Вами, батьки, зацікавлені в тому,
щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним.
Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:
Запізнення — завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно! Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогу.
Ідучи додому з дитячого садка, обов’язково повідомте про це вихователя.
Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.
При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.
Ми просимо Вас: допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафу.
Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, охайною, акуратно та по сезону одягненою. Одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам.
Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті.
Дайте дитині з собою носовичок.
У шафі дитини повинний бути завжди змінне взуття для групи.
Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.
Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів, предметів, які можуть зашкодити життю і здоров’ю дитини. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.
Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми Ви зможете обговорити у зручний час — вранці до 8.15 або як приходите за дитиною.
Пам’ятайте: іграшка дитини — іграшка для всіх! Вона може зламатися, загубитися. Вихователь за іграшки не відповідають.
У нашому дитячому садку обов’язковими є батьківські збори (2 рази на рік). Якщо з об’єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагога заздалегідь.
При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертайтеся на прийом до дільничного педіатра, в дитячий сад дитина з такими симптомами не приймається. Якщо ваша дитина занедужала, просимо повідомити вихователя або медсестру по телефону.
Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки.
Якщо Ви не змогли вирішити будь-яке питання з педагогами, Ви можете звернутися до директора НВК
Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.
Протягом року проводяться свята, розваги, виставки, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини, запрошуємо Вас брати в них активну участь.
Пам’ятайте: батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, за збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.
Просимо Вас дотримуватись встановленого режиму дня дошкільного закладу.
Забороняється перебування на території дошкільного закладу сторонніх осіб.
У нас в садочку забороняється будь-кому в нетверезому стані забирати дітей.
Будьте взаємовічливими, дотримуйтесь морально-етичних  норм у спілкуванні!
Приходьте за дитиною у чітко визначений час. 
Кажіть дітям: «Я тебе люблю».

Немає коментарів:

Дописати коментар